Laden Evenementen

 

Zondag 10 november de 50e Politiek in de Pol

Politiek in de Pol, de politieke talkshow in Diepenheim, beleeft op 10 november de 50e aflevering met maar liefst drie gasten. Speciaal voor deze jubileumeditie komt minister Eddy van Hijum van Sociale Zaken en Werkgelegenheid (SZW) naar Diepenheim. Presentator Hans Verbeek spreekt met hem over arbeidsmigratie, pensioenen, de eerste maanden van het kabinet-Schoof, en natuurlijk over de positie van zijn eigen partij, Nieuw Sociaal Contract (NSC).

Het is voor het eerst dat een minister uit het kabinet-Schoof aanschuift bij Politiek in de Pol, de onafhankelijke en onpartijdige politieke talkshow in Diepenheim. In het programma zijn elke maand landelijke en Twentse politici te gast. Daarnaast is er een column en live-muziek, en is er ook voor de zaal gelegenheid vragen te stellen.

Tweede gast is het Twentse GL/PvdA-Tweede Kamerlid Jimme Nordkamp. Hij was vorig jaar te gast bij het Twentse verkiezingsdebat van Politiek in de Pol. Hoe was zijn eerste jaar als Tweede Kamerlid? En hoe is het om vanuit GL/PvdA oppositie te voeren tegen het kabinet-Schoof?

Ook te gast bij deze speciale jubileumeditie is Ruud Slotboom, auteur van het recent verschenen boek ‘Het Haagse ravijn, de vrije val van twee volkspartijen’, over de neergang van de oude volkspartijen CDA en PvdA. In zijn boek beschrijft Ruud Slotboom, voormalig woordvoerder van de PvdA, hoe dat is gebeurd. En: hoe moeten CDA en PvdA reageren op het opkomend populisme?

Initiatiefnemer Hans Verbeek begon in 2016 met Politiek in de Pol. De eerste gast was destijds minister Henk Kamp, die bij deze talkshow zijn afscheid uit de politiek bekendmaakte. Ook in de jaren daarna haalde Politiek in de Pol regelmatig het landelijke nieuws. De Diepenheimse talkshow geniet inmiddels grote bekendheid in politiek Den Haag.

De column is van Paul Abels en de muziek is van de vaste huisband Duo054.

Aansluitend is er de mogelijkheid om te genieten van een heerlijke pure maaltijd van De Pollepel, een initiatief van Marlies Schimmelpenninck en Renée Meijerink. Exclusief voor de gasten van Politiek in de Pol staat er een ‘pop-up restaurant’ klaar in de foyer van Herberg de Pol, waar voor een bescheiden prijs gerechten worden geserveerd met zoveel mogelijk lokale producten.

Het menu van zondag 10 november   * zuurkool * pastinaak-aardappelpuree * mosterdsaus * rookworst of paddenstoelen

Tickets voor Politiek in de Pol in de voorverkoop tot 3 november € 10,- p.p., daarna € 12,50 p.p.

Reserveren voor de maaltijd van de dames van de Pollepel kan tot uiterlijk donderdag 7 november 17.00 uur.

 

Ga naar de bovenkant